• Gıda İşleme Sistemleri, Paketleme ve Ambalaj Çözümleri Özel Bölümü
  • 31 Ağustos-3 Eylül 2022
Kalan Süre

Basın Bültenleri

Gıda, Ambalaj ve EDT sektörü 65 bin profesyonel ziyaretçi ile buluşacak

5/29/2017
Türk ambalaj sektörünün en büyük temsilcilerinden KASAD’ın (Karton Ambalaj Sanayicileri Derneği) organize ettiği “ Tanıtım Toplantıları”nın bu ayki konuğu CNR Holding oldu. 20-23 Eylül tarihleri arasında CNR FOOD İSTANBUL ve EDT EXPO ile eş zamanlı düzenlenecek olan CNR AMBALAJ Fuarı’nın konuşulduğu toplantı KASAD üyeleri tarafından da ilgiyle takip edildi. 
 
Genel kurul toplantısının ardından organize edilen, KASAD üyelerinin hazır bulunduğu tanıtım toplantısında konuşma yapan KASAD Başkan Yardımcısı Mustafa Süleyman Öncel; “KASAD Tanıtım Toplantılarının bu ayki konuğu CNR Holding. Fuarların biz karton ambalaj üreticileri ve tedarikçileri için ne denli önemli tanıtım aracı olduğunu biliyoruz. Hele günümüzün zorlu rekabet koşullarında yurt içinde öne geçmek ve daha da önemlisi ihracatımızı artırmak için bu imkanlar son derece önem kazanmaktadır.  Ülkemizin köklü kuruluşlarından CNR Holding, bu önemli organizasyon ile sektörümüz ve ülkemiz ihtiyacına hizmet etmeyi amaçlamaktadır.
 
CNR Ambalaj İstanbul Fuarı, uluslararası pazarda ambalaj sektörünün ürünlerine değer katacak yenilikçi, güvenilir, yüksek kalitede çözümler üreterek rekabet gücünün artmasına olanak tanıyacaktır. Bu anlamda bu tür organizasyonlara, sektör olarak elimizden gelen desteği sağlamalıyız” dedi. 
 
Gıda, ambalaj ve ev dışı tüketim sektörü aynı çatı altında buluşuyor
CNR Holding bünyesindeki İstanbul Fuarcılık A.Ş, tarafından düzenlenecek olan ve KOSGEB destekli CNR Ambalaj İstanbul Fuarı, 20-23 Eylül tarihlerinde, CNR Expo Yeşilköy’de kapılarını açıyor. CNR Food İstanbul Fuarı ve CNR EDT ile eşzamanlı düzenlenecek olan bu büyük organizasyon ile gıda sektörünün tüm birimleri tek bir adreste toplanıyor.
 
Pazarlama çalışmaları CNR Holding’in Londra ve Dubai’deki ofislerinin yanı sıra 110 ülkede iş birliği içerisinde olduğu acenteler tarafından yürütülen CNR AMBALAJ İSTANBUL Fuarı, ambalaj sektörü katılımcı firmaları ile 20 bin profesyonel ziyaretçiyi bir araya getirecek. Bu sayede ticaret hacminin yüksek olması beklenen CNR AMBALAJ İSTANBUL Fuar Direktörü Eda Dalçam; “ CNR AMBALAJ ISTANBUL Fuarı için GIDA ve EDT ile birlikte bir platform oluşturup, hem sektörün, hem fuarcılığın gelişimine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu şekilde doğru katılımcı ile doğru ziyaretçiyi buluşturup, hem katılımcıların, hem de ülkenin ihracat oranlarını artırmayı hedefliyoruz.
 
Biz bu oluşumun sektörler için oldukça güçlü bir platform oluşturacağına inandık. Bu platformun kendi kendine büyüyecek bir potansiyele sahip olduğunu düşündük, öylede oldu. Türk fuarcılık sektöründe ilk kez uygulanan bu yapılanma gıda, ambalaj ve ev dışı tüketim sektöründen oldukça ilgi gördü. Bu oluşum, birbirini ilgilendiren sektör temsilcilerini aynı çatı altında 65 bin ziyaretçi ile buluşturuyor. Bu ambalaj, gıda ve ev dışı tüketim sektörleri için önemli bir rakam.
 
Fuarcılıkta, katılımcı ziyaretçiyi, ziyaretçi katılımcıyı çeker. Bu fuarın hem yurt içinde, hem de yurt dışında güçlü olduğunu gören katılımcılar, ziyaretçiden aldıkları olumlu geri bildirimlerle burada olmaya devam edeceklerdir” dedi.