• Gıda İşleme Sistemleri, Paketleme ve Ambalaj Çözümleri Özel Bölümü
  • 1-4 Eylül 2021
Kalan Süre

Dünya Ambalaj Sektörü CNR’da Bir Araya Geldi


CNR Food İstanbul Fuarı ile eş zamanlı yapılan CNR Ambalaj İstanbul - Gıda İşleme Sistemleri, Paketleme ve Ambalaj Çözümleri Özel Bölümü, Sağlık Bakanlığı ve Uluslararası Fuarlar Birliği’nin (UFI) belirlediği yeni normale dönüş kriterleri kapsamında alınan önlemler eşliğinde gerçekleştirildi.

 

 

Gıda işleme teknolojileri, gıda paketleme makine ve ekipmanları, oluklu mukavva, kâğıt, karton ambalaj üreticileri, plastik ve esnek ambalaj üreticileri, tamamlayıcı ambalaj ürünlerinin tanıtıldığı özel bölümde, gıda ve içecek üreticileri bir araya geldi. 50’yi aşkın firmanın 100’lerce markasına dair ürünlerin sergilendiği bu özel bölümü, binlerce sektör profesyoneli ziyaret etti.

 

 

Fuar süresince gerçekleştirilen B2B iş görüşmeleriyle sektör ihracatına da önemli katkı sağlandı. 1 trilyon dolara ulaşan dünya ambalaj pazarına yön veren fuara, 180 ülkeye yaklaşık 5 milyar dolar ihracat gerçekleştiren Türk ambalaj sektörü de damgasını vurdu. Sektörün 10 milyar dolarlık 2023 yılı ihracat hedefi için önemli bir platform niteliği taşıyan bu özel bölüm; MENA, Balkanlar, Türkiye Cumhuriyetlerin yanı sıra Almanya, İngiltere, Irak, Fransa, İran, Hollanda, İtalya, İsrail, Rusya ve Yunanistan gibi hedef pazarlardaki gücünü bir kez daha kanıtladı